Muzika


Trakai

In memoriam Mstislavui Rostropovičiui

Užutrakio rūmuose birželio 3–30 d. vyks kamerinės muzikos festivalis "In memoriam Mstislavui Rostropovičiui", skirtas pasaulinio garso violončelininko Mstislavo Rostropovičiaus 85-osioms gimimo bei 5-osioms mirties metinėms paminėti.

M. Rostropovičiaus asmenybė gerai pažįstama ne tik iš plokštelių ar televizijos bei radijo įrašų: Maestro koncertuodavo Lietuvoje, palaikė kūrybingus ir draugiškus ryšius su Lietuvos menininkais, kaip solistas dažnai prisidėdavo prie Lietuvos orkestrų koncertinių programų atlikimo gastrolių užsienio šalyse metu. Sielos viduje Mstislavas Rostropovičius buvo ne vien aistringas muzikantas, bet ir didis humanistas, Pasaulio pilietis. Patyręs Sovietų Sąjungos valdžios represijas, priverstas emigruoti iš tos šalies, vėliau jis karštai pritarė Lietuvos nepriklausomybės siekiui – Maestro ryžtingai palaikė Lietuvą tuomet, kai pasaulio valstybės dar tik svarstė ar pripažinti mūsų naująjį statusą. Kita žymiojo atlikėjo dėmesio Lietuvai išraiška – Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo įkūrimas, kurio dėka Lietuvos talentingiausi jaunieji atlikėjai gaudavo ne tik stipendijas bei galimybes koncertuoti, bet ir Maestro pamokas. Festivalis vyks Užutrakio dvaro sodybos rūmuose. Tai – 7 koncertų cikas, kurį pradės violončelininkų trio "Melo-M" iš Latvijos. Šie muzikantai yra tobulinęsi ir M. Rostropovičiaus meistriškumo pamokose. Jų pasirodymuose apsijungia virtuoziškas klasikinis grojimas ir šiuolaikiškas, nesukaustytas, požiūri į klasiką. Jie groja daugiausiai jų pačių parengtas klasikos aranžuotes, kuriose į klasikinių kūrinių tekstą įpinami džiazo bei populiarios muzikos elementai.

Vėlesniuose koncertuose išgirsite:

06. 09 – gražiausių operų arijų ir duetų programą (solistai – operos žvaigždės S. Janušaitė ir V. Vyšniauskas);

06.10 – muzikinį-literatūrinį vakarą su Maironio poezija (aktoriai V. Kochanskytė, P. Venslovas);

06.16 – senosios Europos Renesanso muzikos koncertą (baroko muzikos ansamblis „Canto Vivo“ /Maskva/);

06.17 – M. Rostropovičiaus fondo remiamų jaunųjų talentų koncertą;

06.24, Joninių vakarą, – aistringojo A. Piazzollos argentinietiško tango programą (solistė – M. Vilčiauskaitė bei instrumentalistai S. ir R. Rinkevičiūtės, N. Bakula).

06.30 – festivalį užbaigs Liudo Mikalausko ir styginių kvarteto „Bass Arco“ programa, kurioje galėsime žavėtis ne tik solistu -dainininku, bet ir juo, kaip talentingu aktoriumi ir skaitovu (bus skaitomos ištraukos iš Dantės "Dieviškosios komedijos").

Trys festivalio koncertai vyks Užutrakio rūmų terasoje, kiti – tik praėjusį rudenį baigtoje restauruoti Rūmų Baltojoje salėje.

Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Užutrakio g. 17, Trakai
Kaina
Bilietų kaina: 25 - 45 Lt
Renginio vieta
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Užutrakio g. 17, Trakai
Daugiau informacijos rasite
www.ambravox.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.bilietupasaulis.lt

Taip pat skaitykite

Panašūs festivaliai