Muzika


Vilnius

GAIDA

Nuo 1991 metų Vilniuje kasmet rengiama GAIDA - pagrindinis ir didžiausias šiuolaikinės aktualios muzikos festivalis Lietuvoje. Pripažintas kaip vienas svarbiausių naujosios muzikos forumų Vidurio ir Rytų Europoje, per pastaruosius 10 metų festivalis tapo prestižiniu renginiu ne tik lietuvių, bet ir užsienio šalių publikai, kuri ypač aktyviai lankosi festivalio koncertuose.

Išskirtinis festivalio GAIDA bruožas - atvirumas visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai. Festivalis plačiai apžvelgia ir pristato aktualiausius kūrybinius procesus bei naujausias muzikos tendencijas tiek Lietuvoje, tiek Europoje bei pasaulyje. Į festivalį kviečiami žymiausi pasaulio atlikėjai, skamba ypatingos sėkmės sulaukę kūriniai.

Svarbi festivalio GAIDA ypatybė yra ta, jog jame neapsiribojama vienos kurios nors krypties šiuolaikine muzika - čia skamba ir simfoninė, ir kamerinė muzika, taip pat alternatyvioji kūryba, elektroninė, klubinė, eksperimentinė muzika, muzikos teatro pastatymai, multimedijos projektai ir kt.

GAIDA kartu su įvairiais partneriais - užsienio šalių kultūros institucijomis ir verslo kompanijomis - nuolat įgyvendina ambicingus ir itin kokybiškus projektus.

2005 metais festivalis GAIDA buvo priimtas į prestižinę didžiųjų Europos šiuolaikinės muzikos festivalių asociaciją „Réseau Varèse", kurios veiklą jau 10 metų remia Europos Komisija. Ši įtakingiausia naujosios muzikos organizacija Europoje (kuriai priklauso Paryžiaus, Berlyno, Londono, Briuselio, Oslo, Helsinkio, Madrido, Porto, Vienos, Amsterdamo ir kitų miestų didieji šiuolaikinės muzikos festivaliai ir svarbiausios muzikinės institucijos) įvertino GAIDOS festivalį už profesionalią ir itin produktyvią veiklą organizuojant aukščiausio lygio šiuolaikinės muzikos projektus, inicijuojant muzikinę kūrybą ir jos sklaidą, bei atsižvelgė į tai, jog GAIDA yra lyderis Baltijos šalyse, tai didžiausias ir reikšmingiausias festivalis šiame Europos regione.

GAIDOS festivalio renginiai vyksta pagrindinėse Vilniaus koncertų salėse: Nacionalinėje filharmonijoje, Kongresų rūmuose, Nacionaliniame dramos teatre, Nacionalinėje dailės galerijoje, Šiuolaikinio meno centre, Menų spaustuvėje, Šv. Kotrynos bažnyčioje ir kt.

Vilnius
Kaina
18-103 Lt
Daugiau informacijos rasite
www.vilniusfestivals.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.bilietupasaulis.lt

Panašūs festivaliai

 • Festivalis šeimai „Čia visa Lietuva“

  Festivalis šeimai „Čia visa Lietuva“

  Vienu gražiausių metų laiku – gegužės viduryje – Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, renkasi turiningo laisvalaikio mėgėjai. Juos čia suburia jau tradicija tampantis visai šeimai skirtas festivalis "Čia visa Lietuva".

  Plačiau

 • Vilnius Mama Jazz 2014

  Vilnius Mama Jazz 2014

  Sostinėje vykstantis spalvingas, jokių stiliaus rėmų nevaržomas festivalis

  Plačiau

 • Gatvės kultūros festivalis

  Gatvės kultūros festivalis

  Tai – platforma jauniesiems menininkams (gatvės šokėjams, atlikėjams, piešėjams, fotografams), taip pat kitiems aktiviems gatvės kultūros ir meno kūrėjams, kurti ir dalintis savo menu su kitais kultūros puoselėtojais siekiant skatinti jų užimtumą, bendravimą t...

  Plačiau