Muzika


Gaida

Nuo 1991 metų Vilniuje kasmet rengiama GAIDA - pagrindinis ir didžiausias šiuolaikinės muzikos festivalis Lietuvoje. Pripažintas kaip vienas svarbiausių naujosios muzikos forumų Vidurio ir Rytų Europoje, per pastaruosius 10 metų festivalis tapo prestižiniu renginiu ne tik lietuvių, bet ir užsienio šalių publikai, kuri ypatingai aktyviai lankosi festivalio koncertuose.

Išskirtinis festivalio GAIDA bruožas - atvirumas visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai. Festivalis plačiai apžvelgia ir pristato aktualiausius kūrybinius procesus bei naujausias muzikos tendencijas tiek Lietuvoje, tiek Europoje bei pasaulyje. Į festivalį kviečiami žymiausi pasaulio atlikėjai, skamba ypatingos sėkmės sulaukę kūriniai.
 
GAIDOS festivalio renginiai vyksta pagrindinėse Vilniaus koncertų salėse: Nacionalinėje filharmonijoje, Kongresų rūmuose, Nacionaliniame dramos teatre, Nacionalinėje dailės galerijoje, Šiuolaikinio meno centre, Menų spaustuvėje, Šv. Kotrynos bažnyčioje ir kt.
 
GAIDA 2012:

 Viena pagrindinių festivalio temų – Erdvė (erdvė muzikoje, muzika erdvėje, spektriniai ir kiti erdvės aspektai)

 Festivalio kviestinis kompozitorius – Georg Friedrich Haas, vienas įdomiausių ir labiausiai pripažintų šiandienos austrų kompozitorių

 Festivalis pristato specialius projektus Johno Cage’o – bene įtakingiausio XX a. kūrėjo ir mąstytojo – 100 m. sukakčiai

 Atskiras dėmesys kitai amerikiečių įžymybei – autorinis Steve’o Reicho kūrinių koncertas

 Festivalio puošmena – kultiniai JAV ir Europos atlikėjai bei pasaulinio garso solistai

 Festivalyje dalyvaus ir geriausios Lietuvos atlikėjų pajėgos, skambės užsakyti kūriniai lietuvių kompozitoriams

Visa festivalio  P R O G R A M A

 

Kaina
Nuo 15 iki 200 Lt, vyksta nemokami renginiai

Panašūs festivaliai