Muzika


Vilnius

GAIDA 2014

Nuo 1991 metų Vilniuje kasmet rengiama GAIDA - pagrindinis ir didžiausias šiuolaikinės muzikos festivalis Lietuvoje. Pripažintas kaip vienas svarbiausių naujosios muzikos forumų Vidurio ir Rytų Europoje, per pastaruosius 10 metų festivalis tapo prestižiniu renginiu ne tik lietuvių, bet ir užsienio šalių publikai, kuri ypač aktyviai lankosi festivalio koncertuose.

Išskirtinis festivalio GAIDA bruožas - atvirumas visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai. Festivalis plačiai apžvelgia ir pristato aktualiausius kūrybinius procesus bei naujausias muzikos tendencijas tiek Lietuvoje, tiek Europoje bei pasaulyje. Į festivalį kviečiami žymiausi pasaulio atlikėjai, skamba ypatingos sėkmės sulaukę kūriniai.

Svarbi festivalio GAIDA ypatybė yra ta, jog jame neapsiribojama vienos kurios nors krypties šiuolaikine muzika - čia skamba ir simfoninė, ir kamerinė muzika, taip pat alternatyvioji kūryba, elektroninė, klubinė, eksperimentinė muzika, muzikos teatro pastatymai, multimedijos projektai ir kt.

GAIDA kartu su įvairiais partneriais - užsienio šalių kultūros institucijomis ir verslo kompanijomis - nuolat įgyvendina ambicingus ir itin kokybiškus projektus.

2005 metais festivalis GAIDA buvo priimtas į prestižinę didžiųjų Europos šiuolaikinės muzikos festivalių asociaciją „Réseau Varèse", kurios veiklą jau 10 metų remia Europos Komisija. Ši įtakingiausia naujosios muzikos organizacija Europoje (kuriai priklauso Paryžiaus, Berlyno, Londono, Briuselio, Oslo, Helsinkio, Madrido, Porto, Vienos, Amsterdamo ir kitų miestų didieji šiuolaikinės muzikos festivaliai ir svarbiausios muzikinės institucijos) įvertino GAIDOS festivalį už profesionalią ir itin produktyvią veiklą organizuojant aukščiausio lygio šiuolaikinės muzikos projektus, inicijuojant muzikinę kūrybą ir jos sklaidą, bei atsižvelgė į tai, jog GAIDA yra lyderis Baltijos šalyse, tai didžiausias ir reikšmingiausias festivalis šiame Europos regione.

GAIDOS festivalio renginiai vyksta pagrindinėse Vilniaus koncertų salėse: Nacionalinėje filharmonijoje, Kongresų rūmuose, Nacionaliniame dramos teatre, Nacionalinėje dailės galerijoje, Šiuolaikinio meno centre, Menų spaustuvėje, Šv. Kotrynos bažnyčioje ir kt.

Festivalio GAIDA rengėjai – VšĮ „Vilniaus festivaliai" ir Lietuvos kompozitorių sąjunga.
Festivalio vadovas Remigijus Merkelys, koordinatorius Vytautas V. Jurgutis.

Programa 

Vilnius
Kaina
Tikslinama
Daugiau informacijos rasite
www.vilniusfestivals.lt

Panašūs festivaliai

 • Saulėtosios Naktys'14

  Saulėtosios Naktys'14

  Saulėtosios Naktys- tai ekologiškas, nekomercinis, idėjinis festivalis, buriantis bendraminčius menininkus, muzikantus ir kitus gerus žmones. Siekiame, kad festivalyje žmonės išmoktų kažko naujo: ar tai būtų tapymas, ar grojimas, ar tiesiog paprasčiausias bend...

  Plačiau

 • Birštono akordeono muzikos festivalis 2016

  Birštono akordeono muzikos festivalis 2016

  Akordeono muzikos festivalis

  Plačiau

 • SIRIUS II

  SIRIUS II

  Sirijus tyrinėja zenito teritorijas. 4 salės su atlikėjais iš viršutinių atmosferos sluoksnių. Užjūrio dubstep ambasadorius Joe Nice, leftfield bass sunkiasvoris Hyetal ir drum & bass šiandien Fields - veda solidžių gilumų festivalį su ženklu II. Vietinis pala...

  Plačiau