Muzika / Poezija / Vasaros (open air)


Raseiniai

Festivalis Dpoezijos Šaltinis 2017

Dpoezijos Šaltinis - entuziastų pastangomis ir mecenatų gera valia vykstantis dainuojamosios poezijos festivalis, prieš devynerius metus prasidėjęs Girulių kopose, ir jau treti metai persikėlęs į Dubysos pakrantes. Festivalis kasmet sukviečia žinomus ir mažiau žinomus dainius ir daines, siūlantis ne tik muziką, bet ir daug įvairių kitų kūrybinių veiklų - nuo parodų iki dirbtuvių, draugiškas šeimai, prasmingam žodžiui ir svajingai nuotaikai. 

2017 metų festivalis dar labiau ūgtelėjęs ir išsiskiria pasirodymų gausa. Per 3 dienas pasirodys apie 40 grupių ir atlikėjų iš daugiau nei 10 miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Raseinių, Telšių, Tauragės, Šilutės ir kitų. Pasirodys solistai, grupės ir nedideli ansambliai, atlikėjų amžius svyruoja nuo 20 iki 60 metų. Festivalio bendras vardiklis – dainuojamoji poezija, daina, menas, gimtoji kalba. 

Festivalio vieta Raseiniuose pasirinkta neatsitiktinai: 1992 – 2008 m. čia vykdavo seniausiu Lietuvoje tituluojamas autorinės dainos festivalis, o nuo 2006 m. čia prasidėjo „Bardų žygis per Lietuvą“. Nuo 2015 m. atgaivintos tradicijos virto draugišku šeimai, veiklos, kūrybos ir muzikos festivaliu “Dpoezijos Šaltinis”. 

Kartą metuose vykstančio renginio laukia ir naujokai, ir scenos vilkai. Kaip antai – antrą dieną pasirodysiantys “Antikvariniai Kašpirovskio dantys”, tituluojantys save dainuojamosios poezijos pankais, M.A.M.A metų klipo nugalėtojai 2015, laimėję LRT projekte „Vario audra“, visiems žinomi geros nuotaikos ir siautulio ambasadoriai. 

Taip pat scenoje pasirodys ne mažiau mylimi ir laukiami atlikėjai iš visos Lietuvos: iš Klaipėdos atkeliaus “Antro posmelio klubas” ir grupė “Gerąja prasme”, Kauno ir Raudondvario mūrus primins grupė “Vitražai” bei Edmunas Janušaitis (su briedžiais ant Žaliakalnio bruko), Žemaitiją atstovaus Giedrius Vaškys iš Tauragės, o Raseinius – Andriejus Radčenko. Iš Vilniaus atžygiuos pulkininkas bardas Valerijus Šerelis, Jonas Bagdonavičius, Justinas Žilinskas, ir tai – dar ne visi, kurie lips ant scenos. 

Ypač laukiame atvykstančių šeimų. Nuo šeštadienio ryto jiems paruošta: parasparnių ir skraidyklių pasirodymas, įvairios dirbtuvės: kalvystės, keramikos, dailės, balso ir ritmo, kūrybinių žaidimų. Patiems mažiausiems festivalio lankytojams “Gyvi Teatre” trupė paruošė miuziklą „Bitutės receptas“. Tai trumpas, nuotaikingas ir įtraukiantis muzikinis spektaklis ikimokyklinio amžiaus vaikams. Taip pat veiks pirties kiemelis. Ateitį spės būrėja. Improvizuotoje galerijoje veiks Ievos Prūsaitės tapybos darbų paroda „Paralelės“. Ir tai – dar ne viskas. 

Po didžiojo šeštadienio koncerto klausytojų lauks ir liaudiška vakaronė su Klaipėdiečių folkloro grupe „Kuršių ainiai“. 
Lygiai vidurnaktį šeštadienį visi kviečiami į „Vidurnakčio poezijos skaitymus“, nes į festivalį užsiregistravo gausus poetų būrys. 

Kodėl verta apsilankyti? Nes “Dpoezijos Šaltinis” - unikalus ir vienintelis, skirtas ir klausytojui, ir kiekvienam, kam artima daina ir menas. Tad festivalio mecenato Rosvaldo Kunicko sodyba savaitgalį lūš nuo veiklos, gausos ir šviesios nuotaikos. 

Atvykite su šeimomis, atvykite su nakvyne (festivalio lankytojai galės įsikurti net keliose palapinių stovyklose šalia nedidelio tvenkinio). Festivalis – nemokamas, o maistu sielai pasirūpins organizatoriai.

Raseiniai
Kaina
Nemokamas
Renginio vieta
Raseiniai

Panašūs festivaliai