Muzika


Klaipėda

Festivalis – akcija "Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją"

Projektas "Lietuvos berniukai priešsmurtą ir narkomaniją", paremtas unikalia pastarojo dešimtmečio Lietuvos berniukų chorinio judėjimo plėtros patirtimi bei tradicijomis, kurios tampa pavyzdžiu pasaulio valstybių choriniam sąjūdžiui. Tai nevienadienė akcija, o ilgalaikė, tradicija tapusi akcija, kuri sėkmingai sprendžia berniukų muzikinio ugdymo bei švietimo problemas, aktyvaus Lietuvos piliečio ugdymo bei užimtumo problemas, jų dorovinio bei estetinio ugdymo ir teigiamų vertybinių nuostatų formavimo problemas. Be to, šis projektas tai ilgalaikis modelis –tiltas nacionalinio chorinio meno sklaidos į tarptautinę chorinės kultūros erdvę.

Berniukų chorų festivalis-akcija "Lietuvos berniukai priešsmurtą ir narkomaniją" pradėtas prieš dvylika metų. Kasmet jis vykdomas didžiuosiuose Lietuvos miestuose. 2000 m. Vilniuje ir 2001 m. Klaipėdoje įvyko koncertai, kuriuose dalyvavo keturi pagrindiniai Lietuvos berniukų chorai. Ši veikla paskatino kurti naujus berniukų chorus. Norint populiarinti judėjimą visoje Lietuvoje, buvo nutarta su šiais renginiais apkeliauti didžiuosius šalies miestus. 2002 m. akcija atkeliavo į Kauną ir jau išaugo į festivalį. Jame dalyvavo 16 berniukų chorų (per 1000 dainininkų), iš jų 7 naujai susibūrę. 2003 m. festivalis vyko Šiauliuose ir jame dalyvavo 31 Lietuvos berniukų choras (per 1500 dainininkų), išjų 15 naujai susikūrę. 2004 m. renginys vyko Vilniuje ir jame dalyvavo 50 berniukų chorų, 2005 m. Panevėžio festivalyje –60 chorų, o 2006 m. Klaipėdoje –70 chorų, 2007 m. Kaune –72 chorai, 2008 m. Šiauliuose –75 chorai. 2009 m. Marijampolėje dėl lėšų stygiaus transportui galėjo dalyvauti tik 40 iš75 veikiančių chorų. 2010 metais festivalis vykęs Vilniuje buvo pažymėtas žymiausių Lietuvos berniukų chorų kūrybinės veiklos jubiliejais ir sukaktimis: "Ąžuoliukas" ir Kauno "Varpelis" šventė 50-ties metų jubiliejų, Šiaulių "Dagilėlis" 45 metų sukaktį. Festivalyje dalyvavo apie 1500 dainuojančių berniukų ir jaunuolių išvisos Lietuvos, išjų 4 berniukų ir jaunuolių chorai ir 26 jaunučių berniukų chorai. 2011 m. festivalis vyko Kaune ir puikiai įsiliejo į Hanza miestų sąjungos, tarptautinės viduramžių šventės - "Hanza Kaunas 2011" renginių programą.

2012 m. festivalis –akcija "Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją" vėl atkeliauja į Klaipėdą.
Festivalio metu bus surengti du renginiai:
- Klaipėdos miesto Laikrodžių kiemelyje birželio 9 d. 13,00 val. vyks berniukų jaunučių ir jaunių chorų koncertas;
- Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčioje birželio 9 d. 19,00 val. vyks geriausių Lietuvos berniukų ir jaunuolių chorų, tarptautinių konkursų laureatų, koncertiniai chorai: "Ąžuoliukas" Vilnius (vadovas prof. Vytautas Miškinis), "Varpelis" (vadovas Ksaveras Plančiūnas) Kaunas, "Dagilėlis" (vadovas Remigijus Adomaitis) Šiauliai, "Gintarėlis" (vadovas Juozas Kubilius) Klaipėda ir Klaipėdos kamerinio orkestro (vadovas Mindaugas Bačkus) koncertas. 


Šis festivalis prisideda prie Klaipėdos miesto jubiliejinių 760-mečio renginių.

Laikrodžių muziejaus kiemelyje ir Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje
Kaina
Įėjimas nemokamas
Renginio vieta
Laikrodžių muziejaus kiemelyje ir Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje
Daugiau informacijos rasite
www.llkc.lt

Panašūs festivaliai