Kūryba / Muzika


Druskininkai, Vilnius

DRUSKOMANIJA

Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis
DRUSKOMANIJA yra seniausias šiuolaikinės muzikos festivalis Lietuvoje, turintis unikalią istorinę vertę ir sukuriantis ypatingą nišą jaunųjų kūrėjų raiškai. Šis kasmetinis naujosios muzikos veiksmas organizuojamas tiesiogiai ar neoficialiai su Lietuvos kompozitorių sąjungos Jaunimo sekcija susijusių asmenų.
Per daugiau kaip 25 metus festivalyje startavo kelios Lietuvos akademinių muzikantų kartos. Ne vienam kompozitoriui, muzikologui ar atlikėjui festivalis tapo pirmąja pakopa, debiutine scena. Tokiems šviežiems, besiformuojantiems menininkams ypač svarbu pajusti vykusį jų muzikos atlikimą, kurio "Druskomanijoje" imasi patyrę Lietuvos kolektyvai bei entuziastingi jaunų atlikėjų sambūriai, dažnai interpretuojantys specialiai jiems parašytus kūrinius.
Šalia akademinio formato akustinės bei elektroninės muzikos koncertų festivalyje dalyvauja įvairūs populiariosios, roko, džiazo ar klubinės kultūros atlikėjai ir kitų sričių menininkai. Šiuolaikinė akademinė muzika čia skamba neįprastose erdvėse: restoranuose, sanatorijų konferencijų salėse ar viešbučių vestibiuliuose, atvirame ore. Greta kelis metus plėtojamų renginių žanrų: orkestro koncerto bažnyčioje, elektroninių ir audiovizualinių sumanymų "Elektromanijos" naktyje, grupės ar DJ pasirodymo "Free" šėlsme, kamerinio ansamblio koncerto neformalioje aplinkoje ar plaukimo šilumlaiviu muzikos klausytis Liškiavoje, festivalio įvykių programoje kasmet atsiranda naujų projektų. "Druskomanijos" renginiai visada yra nemokami, atviri ir liberalūs.

Druskininkai, Vilnius
Kaina
Tikslinama
Daugiau informacijos rasite
www.druskomanija.lt

Panašūs festivaliai