Muzika


Vilnius, Druskininkai

Druskomanija 2013

Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis "Druskomanija" yra unikalus keletu aspektų: tai seniausias šiuolaikinės muzikos festivalis Lietuvoje, organizuojamas nuo 1984 m., kuris neturi analogų ir kaimyninėse šalyse. Taip pat, tai yra vienintelis jaunų muzikų renginys, kurį organizuoja patys jaunieji menininkai.

Spaudos konferencijos metu pristatytos festivalio koncepcija ir naujovės. "Festivalis gyvuoja beveik trisdešimt metų, tačiau kasmet susilaukia didelio lietuvių ir užsienio kompozitorių bei atlikėjų dėmesio. Šiais metais stipriai praplėtėme programos ribas, stengėmės, kad Druskomanija liktų ne tik Druskininkų miesto festivaliu, bet lygiavertiškai vyktų ir Vilniuje, taip supažindindama klausytojus su jaunųjų kūrėjų muzika", – džiaugėsi Festivalio vadovas Tomas Pūtys.

"Šiais metais bus pristatyta gausybė renginių, kuriuose skambės kartais nuosaiki – akademinė, kartais eksperimentinė, elektroninė muzika iš įvairių pasaulio kraštų" – antrino Lukrecija Petkutė, viena iš festivalio programos sudarytojų. "Vienu iš pagrindinių festivalio akcentų taps "Muzika fontanams" projektas, kuriam įgyvendinti bus pasitelkta visos techninės fontanų galimybes. Klausytojų ausis džiugins tradicinis koncertas Liškiavos bažnyčioje, kuriame pasirodys Švedijos – Latvijos fleitų kvartetas, akis - du filmai, kurie tarsi paįvairins festivalio tarpdiscipliniškumą".

Anot festivalio vadovo, "iš daugiau nei 20 festivalio renginių išsiskirs dar vienas ryškus projektas, kuris klausytojus nudžiugins eksperimentine elektronika – Liudo Mockūno ir Jakob Riis garso performansas, vyksiantis tradicine tapusioje ELEKTROmanijoje".

Festivalio renginiai gegužės 11 – 19 d. vyks Vilniuje, Druskininkuose bei Liškiavoje. Visi renginiai – nemokami.

Festivalio P R O G R A M A

Vilnius, Druskininkai
Kaina
Nemokamas
Daugiau informacijos rasite
www.druskomanija.lt

Panašūs festivaliai