Muzika / Poezija


Kaunas

Dainuojamosios poezijos festivalis "Senamiesčio Žiogas"

"Senamiesčio žiogas" - nuo 2007 metų rengiamas dainuojamosios poezijos festivalis, kurį sudaro penki renginiai šiltuoju metų laiku. Festivalis sulaukia vis didesnio publikos susidomėjimo ir tampa gražia vasaros tradicija Kaune.

Projektas unikalus tuo, jog jame pristatomi ne tik garsūs Lietuvos bardai, tokie kaip G.Storpirštis, A.Giniotis, K.Smoriginas, A.Kaniava, O.Ditkovskis bei kt., bet ir pradedantieji kūrėjai, kuriems dalyvavimas koncerte yra proga pasirodyti didelei auditorijai ir užkrėsti ją savo jaunatviška energija. Dainuojamosios poezijos koncertams, kurie pasižymi ypatingu atlikėjo ir publikos bendravimu ir artumu, labai svarbi aplinka, todėl festivalio koncertai rengiami Kauno Senamiesčio kiemeliuose. Tai dar viena proga kauniečiams bei miesto svečiams pasidžiaugti jaukiomis ir šiltomis mūsų miesto erdvėmis, kurios kiekvieną „Senamiesčio žiogo" koncertą yra papuošiamos jaunųjų menininkų.

Artimiausias festivalio koncertas vyks Rugpsėjo 7 d. 19 val. Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje, Kaune.

Programoje:

Šį kartą savo dainas ir širdis žiūrovams dovanos:

DOMANTAS RAZAUSKAS IR GRUPĖ.  Domantas Razauskas scenoje jau dešimtmetį. Per tą laiką parašyta apie 200 dainų, grota su pačiais įvairiausiais muzikantais, pačiose įvairiausiose scenose. Šiuo metu ansamblį be Domanto sudaro smuikininkas Simas Butavičius, bosininkas Paulius Rukas, būgnininkas Marius Leiburas ir trombonininkas Pranas Dapšauskas. "Mūsų koncertai Kaune visada yra ypatingi. Per 10 metų atsimenu kiekvieną iš jų, nes Kaune būtinai nutinka kas nors žavaus ir netikėto. Tu ir publika tampi vienas žmogus",  - sakė žinomas bardas, pirmasis Vytauto Kernagio vardo gitaros laureatas D. Razauskas. Atlikėjo grojamą ir kuriamą muziką sunku įvilkti į vieno konkretaus žanro rėmus. Čia ir bliuzas, ir reggae muzika, ir daugybė improvizacijų. Organizatoriai džiaugiasi, kad atlikėjas dovanoja savo kūrybą "Senamiesčio Žiogo" klausytojams jau šeštus metus.

Taip pat koncerte pasirodys rašytojas, režisierius ir bardas, mielai sutikęs pradžiuginti koncerto žiūrovus – VYTAUTAS V. LANDSBERGIS. Tai atlikėjas, kuris savo daugiasluoksniais – meditaciniais, filosofiniais ir tuo pačiu ironiškais, šypseną keliančiais kūriniais, rodos, įsiskverbia tiesiai į klausytojo sielą. Koncerte atlikėjas dalinsis kūryba, kuri yra tokia atvira, jog ją vienodai jausti sugeba ir vaikas, ir suaugęs. Kaip teigia pats kūrėjas, istorijos gimsta stebint egzistuojančias vaikų charakterių problemas, baimes, kompleksus, jų troškimus ir mėginant šiuos klausimus gvildenti žvėrelių pasakose, retsykiais pridedant truputėlį arkliško humoro, absurdo poetikos, autoironijos. Žmogui sveika pasijuokti ir iš savęs paties bei savo rimtumo. O juk būtent to, pasak Vytauto, kartais labai trūksta ir šiuolaikiniams suaugusiems – be visažinio užaugusio žmogaus pozos pažvelgti į savo baimes bei svajones.

Kiti vakaro svečiai – grupė KAMANIŲ ŠILELIS,  kuri slepia du jaunus perspektyvius atlikėjus, ieškančius savęs tautų muzikoje, lietuviškame folklore, šiaurės ir pietų skambėjime bei žodžio subtilume. Maišydami įvairius stilius jie atėjo kaip dainuojamosios poezijos žanro atlikėjai, nors dažniau buvo apibūdinami kaip eksperimentinės muzikos kūrėjai, grojantys pjūklais, varpais ir vandeniu. Dabar Kamilė Gudmonaitė ir Mantas Zemleckas scenoje tiesiog užkrečia jaunatviška ir džiugia energija, nesistengdami įtilpti į muzikinių žanrų rėmus ir toliau eksperimentuoja.

Koncertą pradės jaunatviška energija ypač užkrečiantis folkloro ansamblis "ALE VA" Grupės nariai domisi tradicine lietuvių kultūra: muzikuoja liaudiškais instrumentais (bandonija, dūdmaišiu, smuikais, būgnais, lumzdeliu, basedla, armonika, skudučiais), dainuoja tradicines lietuvių liaudies dainas, šoka folklorinius šokius. Susibūręs dar 1997 metais, kolektyvas palengva kito. Kiekvienas grupės narys įnešdavo savo santykį su daina ir taip autentiška lietuvių liaudies kūryba pradėjo skambėti kitoniškai, šiuolaikiškai. Todėl dabar "Ale Va" dainose galima išgirsti džiazo, bossa nova, reggae elementų.

Jaukią kiemelio aplinką pagrąžins fotografijos darbų paroda po atviru dangumi bei kiemelyje vyksiančios apyrankių pynimo dirbtuvės mažiesiems. "Senamiesčio Žiogas" jau paskutinį kartą šiais metais laukia visų išsiilgusių dainų su šypsenomis, vaikiško nuoširdumo, Senamiesčio pavėsio, gitarų muzikos skambesio, vakarojimo tradicijos ir muzikos su tikrais tekstais. 

Ryšių istorijos muziejaus kiemelis, Rotušės a. 19, Kaunas
Kaina
20 Lt, 25 Lt, 30 Lt
Renginio vieta
Ryšių istorijos muziejaus kiemelis, Rotušės a. 19, Kaunas
Daugiau informacijos rasite
www.idejugarazas.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.bilietai.lt

Taip pat skaitykite

Panašūs festivaliai