Muzika / Vasaros (open air)


Varniai

Bliuzo naktys 2013

Festivalis "Bliuzo Naktys" – tai seniausias muzikos festivalis Lietuvoje, vykstantis po atviru dangumi vasaros metu. Dažniausiai girdimi gitaros, lūpinės armonikėlės, būgnų, saksafono bei kitų instrumentų garsai bei išskirtinis bliuzo muzikos vokalas traukia festivalio dalyvius bent kartą metuose pasiklausyti tikrų bliuzo garsų, pabūti gamtoje su artimais žmonėmis.

Festivalį aplanko ne tik dalyviai iš Lietuvos, tačiau ir užsienio valstybių, atlikėjai keliauja iš JAV, Didžiosios Britanijos, Danijos, Baltijos valstybių. Neretai festivalio atlikėjai tiesiog nenori palikti festivalio dėl jo puikios auros.

Daugeliui festivalio svečių dalyvavimas "Bliuzo Naktyse" jau tapęs gilia šeimos ar draugų tradicija. "Bliuzo Naktys" – tai tarsi legendinio "Woodstock" festivalio lietuviška versija: hipiška atmosfera, atsipalaidavę festivalio dalyviai, taikos ir meilės tvyravimas ore nejučiom visus sujungia į vieną didelę šeimą, kur nepamatysi susiraukusių veidų.

1993 metais prasidėjęs festivalis 2012-ųjų vasarą atšventė 20-ąjį jubiliejų. Po truputį vis plečiantis festivaliui, daugėjant atlikėjų bei didėjant pramogų įvairovei, renginys vis tiek išlaiko senas tradicijas: kasmet verdama "bliuzasriubė" pamaitina kiekvieną išalkusį – tai tradicinė "Bliuzo Naktų" žuvienė. Taip pat kasmet festivalio teritorijije esančiame Lūksto ežere pirmosios nakties metu, grojant festivalio himnui, uždegamas užrašas "Bliuzo Naktys". Tai tik keletas pavyzdžių, tačiau pasiklausinėjus festivalio dalyvių galima išgirsti daugybę istorijų kaip jie kasmet ruošiasi “Bliuzams”: pradedant vėliavomis baigiant pačių pasigamintomis valtimis.

"Bliuzo Naktys" vyksta Telšių rajone, Varniuose, greta nuostabaus Lūksto ežero, kasmet pirmąjį liepos savaitgalį. 2013-aisiais festivalis "Bliuzo Naktys" vyks liepos 5 – 6 dienomis

"Bliuzo Naktys 2013" atlikėjai:

Dana Fuchs Band (USA)
 
Oli Brown (UK)
 
Latvian  Blues Band ( LV)
 
Pete Brown and Krissy Matthews Band (UK/PL)
 
Alvon Johnson Blues Band (JAV)
 
ARINA & VETO BANK (LT)
 
Landy & Hilda Blues Band (JAV/LT)
 
ZZ TOP Tribute.lt
 
Double Harp Attack (LT)
 
GARBANOTAS BOSISTAS (LT)
 
Hard Times (PL)
 
Mirramaze (NO)

 

 

Varniai, Lūksto ežero pakrantė, Telšių rajonas
Kaina
Nuo 44 Lt
Renginio vieta
Varniai, Lūksto ežero pakrantė, Telšių rajonas
Daugiau informacijos rasite
www.bliuzonaktys.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.tiketa.lt

Taip pat skaitykite

Panašūs festivaliai