Muzika


Vilnius

Baroko vakarai

Pamirškite viską, ką jau esate girdėję ir patyrę, įsivaizduokite jausmą, kai meną atrandate iš naujo, kai pirmą kartą savo akimis išvystate P. P Rubenso, Mikelandželo ar J. Vermejerio drobes, kurios tarsi kviečia pakilti virš kasdienybės. Įsivaizduokite, kad lygiai taip pat Jūs turite šansą viską išgirsti kitomis ausimis ir leisti sau didžiųjų baroko muzikos meistrų kūrinius atrasti iš naujo, pasinerti į kelionę po barokinę epochą bei J. S.  Bacho Vokietiją, Cavalli’io Italiją, nepralenkti J. F. Hendelio Didžiosios Britanijos ir J. P. Rameau Prancūzijos.

Pirmą kartą Prancūzų instituto Lietuvoje organizuojamo baroko muzikos festivalio „Baroko vakarai“ metu, Jūs turėsite galimybę išgirsti ir iš naujo atversti didingosios epochos natų lapus. „Baroko vakarai“ Jūsų širdis užpildys jaukiomis ir intymiomis akimirkomis, tarsi leistumėte laiką prie židinio kartu su šeima, kai ugnies šiluma sušildo mūsų kūnus, o muzika širdis... Autentiškai atmosferai sukurti ir epochos šilumai bei spalvoms perteikti festivalio organizatoriai kviečia Jus į keturis koncertus, kuriuos atliks visame pasaulyje pripažinti Prancūzijos atlikėjai, po vienu sparnu apglobti dar 1998 metais Vincent Dumestre įkurto muzikantų ansamblio Poème Harmonique. Nepaisant to, kad jo veikla orientuojasi ties XVII amžiaus ir XVIII amžiaus pradžios muzika, ansamblis nevengia savo pasirodymų pagyvinti kitų disciplinų – dailės, cirko, pantomimos, šokio – atributais. Būtent ši menų sintezė Poème Harmonique išskiria ansamblio veiklą tarptautiniame barokinės muzikos peizaže. Nuo pat įsikūrimo surengęs koncertus beveik visose pasaulio sostinėse, nepralenkdamas nei Niujorko, nei Tokijo, šiais metais Poème Harmonique atvyksta ir į Vilnių.

Baroko vakarų programa yra sudaryta taip, kad atspindėtų tos epochos muzikinę įvairovę ir kartu į visumą sujungtų prancūzų, anglų, italų ir vokiečių kompozitorių kūrinius. Jau šį šeštadienį Lietuvos klausytojų širdis ir sielas sušildys itališka aistra alsuojanti Storie d‘amore („Meilės istorija“). Sekmadienį  ir mažus, ir didelius, ir septynerių ir septyniasdešimt septynerių metų muzikos mėgėjus pradžiugins meninė pantomimos programa, pavadinimu Enfants de la Malle („Lagamino vaikai“). Pirmadienį persikelsime į Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV rūmų ceremonijų menę, kurioje bus atliekama garsaus kompozitoriaus Michel Richard de Lalande kūrinys „Tenebrae“ (prieš koncertą pakviesime į konferenciją Prancūzų institute Lietuvoje). Antradienį Pierre Hantaï, muzikos pasaulyje pripažintas klavesinistas, padės atrasti klavišiniams instrumentams parašytų didžiųjų to meto kompozitorių – J. F. Hendelio, J. P. Rameau, J. S. Bacho – kūrinių lobius.

 

Baroko muzikos festivalis „Baroko vakarai“ Jums pasiūlys atrasti baroko epochos muzikos turtingumą, visiškai tokį pat, kokį turėjo progą girdėti didieji to meto Europos karaliai bei pakvies Jus patirti neišdildomus įspūdžius keliaujant laiku ir erdve. Ženkite į Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmus kaip į didžiųjų Europos karalių rezidenciją, kur Jūsų lauks aristokratiškumu ir šiluma alsuojanti koncertų programa.

Valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilnius
Kaina
20-40 Lt
Renginio vieta
Valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilnius

Panašūs festivaliai