Šokis


Kaunas

AURA`24

Spalio 8 – 12 d. Kaune vyksiantis tarptautinis šokio festivalis AURA'24 klaus, kas yra vyriškumas postmodernioje visuomenėje? Tema bus pagardinta egzotiniais prieskoniais.

Šių metų festivalio scenoje pirmą kartą Lietuvoje bus pristatytas Meksikos ir Pietų Korėjos šiuolaikinis šokis. Meksikos šokio vakaras nesibaigs pasirodymais scenoje. Žiūrovai bus kviečiami į vakarėlį su meksikietiškais patiekalais, gėrimais, muzikos ritmais ir šokiais.

Festivalio atidarymo vakarą žiūrovų laukia įspūdingas reginys - prancūzų choreografo Rachid Ouramdane spektaklis „Sfumato“ - fantasmagoriška „klimato pabėgėlių“ liudijimų vizija, su tikru lietumi scenoje.

Festivalio programoje – net 14 pasirodymų: pripažinti, apdovanojimų pelnę choreografai, šokėjai ir trupės iš Belgijos, Italijos, Izraelio, Lenkijos, Meksikos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Švedijos, taip pat ir Kauno šokio teatro „Aura“ premjerinis spektaklis, kuriam choreografiją kuria su legendine Pina Bausch dirbęs šokėjas, choreografas Paul Hess.

L`A. / RACHID OURAMDANE (Prancūzija)

„Sfumato“

Skausmas atsiranda iš dužusių svajonių, prarastų iliuzijų apie pažadėtąją žemę. / Kova prieš gamtą, „Paris – Normandie“ 09/11/12/

Rachid Ouramdane ir spektaklis „Sfumato“ suteikia galimybę pasinerti į fantasmagorišką „klimato pabėgėlių“ liudijimų viziją. Tai žmonės, kuriems teko susidurti su jų gyvenamų teritorijų nykimu. Nauja tremtinių patirtis ir prisiminimų poezija užrašyta bendradarbiaujant su autore Sonia Chiambretto.

„Aš prisimenu savo kelionę į Vietnamą prieš kelerius metus. „Toli...“. Kaimelis, pavadintas Lai – Chau, tuoj turėjo būti palaidotas po vandeniu. Prisimenu, kad kalbindama vietinius apie Lai – Chau nuolat sulaukdavau klausimo: „Apie kurį Lai-Chau kalbate?“, mat kažkur buvo statomas identiškas miestelis tokiu pat pavadinimu su tikslu ten perkraustyti kaimiečius. Tuomet aš pagalvojau, ką reiškia matyti nykstančius daiktus, dingstančius žmones, išvykti ir būti atskirtam nuo savo mylimojo ar mylimosios.“

Rachid Ouramdane spektaklyje „Sfumato“ daugiau svarbos teikia judesiui nei žodžiui. Jo kurtame šokyje išryškinamos kūno pastangos ir pasipriešinimas įvairiems elementams. „Sfumato“ – fiziškumo kupinas spektaklis. „Rizikinga ant scenos kurti trapų buvimą, konfrontuojantį su natūraliais elementais“. Rachid Ouramdane savo naująjį kūrinį įsivaizdavo kaip besikeičiančių scenų seką. Štai kodėl spektaklis pavadintas „Sfumato“: šis žodis nusako tam tikrą piešimo techniką, kai kontūrai šešėliuojami tol, kol išnyksta šešėlis. Tai ta pati slaptoji technika, kurią buvo įvaldęs žymusis dailininkas Leonardo Da Vinči. Migloti peizažai, lietingi orai keičia vienas kitą ne tik siekiant nukamuoti kūną, bet taip pat ir sukurti kontempliatyvią atmosferą.

Dėkojame: Handicap International, Mathilde Burille, Charlotte Giteau, Alice Kinh, Tidiani

N`Diaye, Virginie Vaillant.

Spektaklyje naudojama teksto ištrauka iš Sonia Chiambretto kūrinio „La Taiga court“.

Rachid Ouramdane

Įgijęs laipsnį Nacionaliniame šiuolaikinio šokio centre (Anger, Prancūzija), Rachid Ouramdane pradėjo choreografo ir šokėjo karjerą ir dirbo Prancūzijoje bei užsienyje kartu su Meg Stuart, Emmanuelle Huynh, Odile Duboc, Christian Rizzo, Hervé Robbe, Catherine Contour, Jeremy Nelson and Alain Buffard.

1996–aisiais kartu su Julie Nioche jis įkūrė trupę pavadinimu „Fin novembre“, o vėliau – 2007-aisiais – ir savo trupę „L`A“.

Jo spektaklių išsiskirtinumas ¬– videotechnikos, skirtos tyrinėti asmenines ir vidines sferas, naudojimas. Jo darbai taip pat byloja savitą požiūrį: susitikimų unikalumas įvardijamas kaip lemiamas spektaklio veiksnys. Štai kodėl kelionės įkvepia kūrybai. Be meninių projektų, apjungiančių šokį ir dokumentiką, įkūręs trupę „L`A“, Rachid Ouramdane aktyviai dalyvauja įvairiose dirbtuvėse, konferencijose bei tyrinėjimuose Prancūzijoje, Rumunijoje, Olandijoje, Brazilijoje, JAV ir kitose šalyse.

M.Daukšos g. 30A, Kaunas
Kaina
29-74 Lt
Renginio vieta
M.Daukšos g. 30A, Kaunas
Daugiau informacijos rasite
www.dancefestival.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.tiketa.lt

Panašūs festivaliai