Senieji amatai / Vasaros (open air)


Skuodas

Apuolė

Skuodo rajone Apuolės kaimo piliakalnyje vykta unikali šventė – Senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalis "APUOLĖ".

Apuolė, - pati pirmoji Lietuvos vietovė paminėta pasaulio metraščiuose (IX a.). Nepaprasto grožio gamtos kampelyje stūkso didingas piliakalnis, menantis kadaise čia gyvenusius kuršius ir užpuolikus vikingus. Jau aštuonetą metų iš eilės šioje vaizdingoje vietoje vyksta festivalis, nukeliantis mus į senuosius vikingų ir kuršių laikus. Dalyvauja gausus būrys karių ir viduramžių amatininkų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Čekijos ir kitur. Per dvi festivalio dienas būna pristatomi IX a. kuršių ir vikingų amatai, buitis, gyvensena, kovos. Vyksta kuršių – vikingų kariuomenių susirėmimai, įvairūs turnyrai, senoviniai žaidimai, lankininkų rungtynės (kiekvienas gali pašaudyti lanku, pamėtyti į taikinį senovinį kirvį ar ietį).

Koncertuoja įvairios archajinio folkloro grupės. Tai puiki galimybė aktyviai pailsėti nuostabiame gamtos ir istorijos kampelyje, vaikams gi – tai puiki pramoga mūsų istoriją paliečiant tiesiogiai. Visada būna palapinių miestelis, vadinamas "Gotlandu".

Įėjimas būna nemokamas.

Skuodo raj., Apuolės kaimas
Kaina
nemokamas
Renginio vieta
Skuodo raj., Apuolės kaimas

Panašūs festivaliai