Kūryba


Šiauliai

Anima Mundi 2015

Rugpjūčio 24 – rugsėjo 9 dienomis vyks trečiasis tarptautinis meno festivalis „Anima Mundi 2015“. Vietoje nestovintis festivalis šiemet bus surengtas net dviejose šalyse – Lietuvoje ir Gruzijoje. Pirmoji festivalio dalis rugpjūčio 24–31 dienomis vyks Šiaulių dailės galerijoje, o rugsėjo 3–9 „Anima mundi“ persikels į Gruzijos nacionalinį muziejų, Tbilisio istorijos muziejų „Karvasla“.

„Anima Mundi“ – tai projektas menininkams iš viso pasaulio. Šiemet festivalyje dalyvaus tapytojai, grafikai, fotografai, skaitmeninės dailės atstovai iš 10 pasaulio šalių – Švedijos, Kubos, Indonezijos, Turkijos, Irano, Japonijos, Argentinos, Latvijos, Gruzijos ir Lietuvos. Visi festivalio dalyviai menininkai atrenkami tarptautinės žiuri.

„Nors šiais metais galimybės neleido pakviesti visų norinčių dalyvauti menininkų, tačiau išsiplėtė festivalio geografinė padėtis bei  programa. Kai kurie menininkai prie festivalio programos prisijungs tik Tbilisyje. Šiauliuose parodos atidaryme bus pristatoma dalis ekspozicijos. Iš viso bus surengta 10 pristatymų ir paskaitų. Visi besidomintys menu šiauliečiai, kviečiami įsijungti į meno dirbtuvių programą“ – sako menininkė, festivalio koordinatorė Zita Vilutytė.

Festivalio metu vyks konkursas, kurio tema  „Lietuva – Gruzija. Istorijos jėga“. Šiais metais sukanka 520 metų nuo pirmųjų Gruzijos užsienio politikos pėdsakų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Apie tai liudija 1495 metų Gruzijos karaliaus Konstantino Bagrationo II pasiuntinybės dokumento adresuoto Ispanijos karalienei Izabelei Katalikiškajai, nuorašas Lietuvos Metrikos knygoje, kur buvo įrašytas po Gruzijos pasiuntinio vienuolio Kornelijaus susitikimo su Lietuvos Didžiuoju kunigaikščiu Aleksandru Naugarduke.

„Festivalis „Anima Mundi“ po truputį transformuojasi, kiekvienais metais keičia savo geografinę padėtį, temas. „Anima Mundi“ menininkų rengiami projektai organizuojami ištisus metus, rengiami spaudos pristatymai ir apžvalgos įvairiose šalyse“ – teigia Zita Vilutytė.

Festivalio „Anima Mundi 2015“ metu vyks tarptautinė konferencija, kurios temos – istorijos jėga, identiškumo išraiška, gyvenimo ir moralės kodai, kultūrų vystymasis ir sąveika. Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje vyksiančioje konferencijoje kalbės ir diskutuos festivalio dalyviai, taip pat galės prisijungti visi neabejingi menui ir šioms temoms šiauliečiai.

Aušros alėja 62, Šiauliai
Kaina
Tikslinama
Renginio vieta
Aušros alėja 62, Šiauliai

Panašūs festivaliai

 • nowJapan'14

  nowJapan'14

  Tai savaitė, kuomet ypatingi Japonijos talentai bei šios šalies tradicijos atvyksta į Lietuvą ir kviečia visus, norinčius atrasti dar neregėtą Japoniją

  Plačiau

 • Kultūros naktis

  Kultūros naktis

  Visame mieste vien muzika, spalvos, šviesos ir šypsenos. Ir tai – ne gražus sapnas ar motyvas iš kino filmo. Visa tai – "Kultūros naktis"

  Plačiau

 • Mėnuo Juodaragis XVII

  Mėnuo Juodaragis XVII

  Unikalus, nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis, pristatantis pagoniškosios tradicijos palikimą, neo-folkloro kryptis ir post-moderniosios kūrybos avangardą

  Plačiau